Wyprodukowana przez chińską firmę
HIKMICRO kamera termowizyjna Lynx w wersji 2.0, oznaczona kodem producenta LH25.
Druga, ulepszona wersja kamery termowizyjnej LH25, która w stosunku do poprzednika zyska parę ciekawych opcji. Pierwsza z nich dotyczy zasilania - teraz odpowiada za to wymienny akumulator 18650, który gwarantuje czas pracy w granicach 6,5 godzin. Dzięki temu zyskujemy możliwość wzięcia ze sobą kilku sztuk takich akumulatorów na polowanie. Jest to niewielki ciężar oraz rozmiar, a bardzo duże możliwości. Zmianie uległ także wyświetlacz - teraz za wyświetlanie odpowiada OLED w rozdzielczości 1024 x 768. Ulepszony został także sensor, który teraz cechuje się czułością poniżej 20 mK. LH25 zyskał także funkcję automatycznego wyłączenia ekranu po przechyleniu termowizora, co znacznie przyczynia się do wydłużenia czasu pracy.
Podstawą kamery termowizyjnej Lynx 2.0 jest obiektyw o średnicy 25 mm, który współpracuje z sensorem w rozdzielczości 384×288px / 12 μm. Takie połączenie gwarantuje nam ostry i kontrastowy obraz na wspomnianym już wyświetlaczu OLED o przekątnej 0.39" i odświeżeniu na poziomie 50 HZ. Ekran bez problemu pracuje w niższych temperaturach co jest niewątpliwie wielką zaletą późną jesienią oraz zimą. Oprogramowanie urządzenia aktywnie wspiera pracę sensora dzięki czemu możemy wyśledzić nawet niewielkie zmiany temperatury. Do naszej dyspozycji mamy cztery tryby wyświetlania:
White hot – ciepłe obszary wyświetlane są w jasnym kolorze – im wyższa temperatura, tym jaśniej
Black hot – ciepłe obszary wyświetlane w ciemnym kolorze – im wyższa temperatura, tym ciemniej
Red hot – ciepłe obszary w ciemnych kolorach z czerwonym wyróżnieniem najcieplejszych elementów obrazu
Fusion – wyświetlanie od wysokiej temperatury do niskiej temperatury w kolorach od białego, żółtego, czerwonego, różowego do fioletowego
To w pełni niezauważalne urządzenie gwarantuje nam wykrywalność samochodu do 1800 metrów, człowieka do 1300 metrów oraz dzika do 800 metrów. Urządzenie oferuje nam powiększenie cyfrowe od 2x do 8x oraz zoom optyczny 2,4x. To niezwykle lekkie urządzenie (jedynie 300 g) o długości 18 cm oferuje nam także funkcję PIP ("picture in picture") znaną z niektórych telewizorów. Funkcja to pozwala na wyświetlanie obrazu w obrazie - w górnym rogu wyświetlacza wyświetla się 2x powiększenie celu przy zachowaniu przeglądu całego pola. Bardzo ważnym elementem urządzenia jest dalmierz statyczny, który pozwala realnie ocenić odległość od celu.
W urządzeniu zastosowano kilka godnych uwagi systemów. AGC czyli "Auto Gain Control" odpowiada za dostosowanie zakresu dynamicznego obrazu. Lh25 korzysta z technologii adaptacyjnego AGC na znacznie bardziej zaawansowanym poziomie niż u konkurencji. DDE czyli "Digital Detail Enhancement" to algorytm, który wyostrza szczegóły nawet w przypadku obszarów o niskim kontraście. Z kolei 3D Digital Noise Reduction - 3D DNR czyli trójwymiarowa redukcja szumów usuwa z obrazu ziarniste lub rozmyte fragmenty obserwowanej sceny.
Ważną kwestią w przypadku każdego termowizora jest zasilanie. Jest to najsłabsza strona większości urządzeń, bo skąd zdobyć prąd w środku lasu kiedy nie chcemy nosić ze sobą powerbanka. Ten problem został rozwiązany przez Himicron w całkiem niezły sposób. Do zasilania urządzenie wykorzystuje wymienne akumulatory 18650, które możemy zabrać ze sobą w większej ilości bez konieczności obciążania się nadmiernie. Są małe i lekkie przez co ich transport nie jest uciążliwy. Jeden akumulator pozwala na 6,5 h pracy. Czas pracy wspomagany jest funkcją standby oraz automatycznym wyłączeniem ekranu. Funkcja standby pozwala wygasić urządzenie w stan czuwania - jego wybudzenie jest zdecydowanie szybsze niż włączenie go od początku. W przypadku wykrycia ruchu LH25 włącza się. Druga z funkcji wyłącza ekran kiedy zostanie przechylony w bok o 75°, a także przy przechyleniu w dół lub w górę o 70°.
Całość zamknięta jest w wytrzymałej obudowie cechującej się klasą wodoodporności na poziomie IP67, która pozwala na pracę od -30°C do +55°C. Nie straszne są jej opady atmosferyczne, pył czy nawet chwilowe zanurzenie w wodzie. Obudowa posiada przyciski do sterowania urządzeniem rozmieszczone w bardzo przemyślany sposób, tak aby nie było konieczności odrywania wzroku od celu. Przyciski są oddalone od siebie w wygodnej odległości, tak że nie ma ryzyka przypadkowego wciśnięcia nie tego przycisku, który chcieliśmy. Same przyciski są czułe na nasz dotyk i współpracują z nami bardzo dobrze. Wszystko co najważniejsze możemy wywołać przy pomocy jednego przycisku. Lh25 posiada menu w języku polskim co znacznie ułatwia pracę.
Standardem jest już wbudowany moduł WiFi. Pozwala na łączenie się z urządzeniami mobilnymi celem przesłania zdjęć i/lub filmów lub wręcz zdalnego sterowania kamerą. Do naszej dyspozycji mamy 16 GB wolnej pamięci.